לחבר שלי חנות חיות בגן יבנה שרות ומחיר ללא תחרות בלחבר שלי לא סוחרים בבעלי חיים
 
 
ברוך הבא אורח
דוא"ל:

סיסמא:

חדש לחבר שלי מזון לחיות סניף שתולים בשביל כל לקוחותינו מאשדוד, אשקלון, שתולים, והסביבה
 
כתבות אחרונות
עוד יום בחיים.. עוד יום בחיים..
שלבים בהתפתחותו של הגור
הריון/ייחום וחשיבות עיקור וסירוס הריון/ייחום וחשיבות עיקור וסירוס
הדברה לכלב/לחתול הדברה לכלב/לחתול
חדשות ומבצעים
מבצע מבצע מבצע
קנין קוויאר עוף במבצע
קנין קוויאר במבצע

בלקנדו דינר 15 ו25 ק"ג במבצע
רויאל קנין    15 ק"ג 255ש"ח
SUMMIT + n,bu,
קנין קוויאר במבצע
קנין קוויאר במבצע
מותגים
Pro Plan
Royal Canin
Balcando
Eukanuba
BLACKWOOD
FrontLine
farmina
SUMMIT
go
מבצעים לחורף
מזרנים לכלב ולחתול
מיטה לכלב ולחתול
בגדים לחורף
מלונות
מוצרי טיפוח
פייסבוק
חדש חדש חדש לחבר שלי סניף אשדוד נפתח סניף חדש באשדוד של מזון וציוד לבעלי חיים בלחבר שלי אוכל לכלבים ללא תחרות רח העבודה 69 אשדוד

מזון רפואי לכלבים

מזון רפואי לכלבים
הכלב לא מרגיש טוב וכתוצאה מביקור אצל הוטרינר התקבלה ההחלטה כי יש צורך צורך להחליף את המזון הרגיל של הכלב למזון רפואי. מאמר זה בא לסקור את המזונות הרפואיים הנפוצים ביחד עם מתן הסימפוטמים אשר יכולים להעיד כי הכלב נדרש למזונות אלו.
בארץ פועלות ארבע חברות שונות המוכרות מזון רפואי: רויאל קנין (מגוון ענק,נפוץ מאד), הילס (מגוון גדול, נפוץ), פיורינה ויוקנובה. חברות אלו הן חברות בינלאומיות בעלות מוניטין רב והמזונות שלהם הם מזונות איכותיים מלאים, מאוזנים ומתאימים לבעיות הרפואיות שלשמם הם פותחו.
להלן רשימת המזונות הרפואיים הנפוצים ביותר:
מזון רפואי לכלבים עם בעיות בכליות
אבחנה וטיפול: מיועד לכלבים הסובלים מתפקוד כליות ירוד, אשר שכיחות לתחלואה בקרב כלבים. המטרה של מזון רפואי זה היא למנוע הכבדה על הכליות הנמצאות בתת תפקוד ממילא, על כן מזון זה מכיל חלבון בעל רמת נעכלות ואיכות גבוהה יותר (מאחר ויש צורך בהפחתת הכמות הקיימת בדיאטה) והפחתה של מינרלים שעלולים להחמיר את מצב הכליות (סידן,פוספט).
סימפטומים שכיחים: השתנה מרובה, ירידה במשקל, שתיה מרובה
רויאל קנין Royal Canin –  Renal
הילס Hill's – K/D
פיורינה Purina – NF
 
מזון רפואי לכלבים עם בעיות בדרכי השתן
אבחנה וטיפול: מיועד לכלבים הסובלים מבעיות בדרכי השתן עקב דלקת ו/או אבנים בדרכי השתן. אבנים בדרכי השתן בנויות ממצבור קריסטלים של מינרלים אשר שוקעים יחד. הן יכולות לגרום לאי נוחות, ולהוביל לבעיות חמורות שדורשות טיפול רפואי. המטרות של המזון הרפואי לבעיות בדרכי שתן תחתונות הן לגרום לשתן להיות חומצי או בסיסי יותר(בהתאם לסוג האבנים בשתן) על מנת למנוע סביבה המתאימה להווצרותם של האבנים, לגרום לכלב לשתות יותר כדי ל"שטוף" את המערכת ולהגביל כמויות של מרכיבים במזון המהווים בסיס להיווצרות אבנים (כגון מגנזיום, סידן,פוספט וחלבון).
סימפטומים שכיחים: תדירות שתן מרובה, דם בשתן, שתן בצבע לא רגיל, טפטוף שתן.
רויאל קנין Royal Canin – יורינרי Urinary
הילס Hill's – C/D, S/D, U/D
פיורינה Purina – UR
מזון רפואי לכלבים הסובלים מעודף משקל
אבחנה וטיפול: מיועד לכלבים הסובלים מהשמנה ו/או עודף משקל. המון מכיל פחממות מורכבות המועשרות בסיבים על מנת להגביר את תחושת השובע. בנוסף ליעילות של המזון בהפחתת משקל, קיימת חשיבות במתן מזון זה גם למטרות שמירה על המשקל המיועד. המזון הרפואי מצמצם את אחוז השומן, אבל שומר על מסת השריר, רמות האנרגיה ומאזן את רמת הסוכר בדם.
סימפטומים שכיחים: בעיות בלחץ דם, קושי בתנועה, עודף משקל.
רויאל קנין (Royal Canin) –  אוביסיטי Obesity, וויט קונטרול  Whight Control
הילס Hill's – W/D, R/D
פיורינה Purina –  OM
יוקנובה (Eukanuba) –  ריסטריקטיד Restricted
 
 
מזון רפואי לכלבים הסובלים מאלרגיה ובעיות בעור
אבחנה וטיפול: מיועד לכלבים הסובלים מרגישות למזון. המזון הרפואי מכיל פחמימות וחלבונים שעברו פירוק (הידרוליזה) למרכיבים שלא גורמים לתגובה אלרגית (המטרה הפחתה של הסף שגורם לאלרגיה) ולעיתים המזון מכיל מרכיב חלבוני בודד (ברווז,תפוח אדמה,אורז). הדיאטה מכילה רמות גבוהות יותר של אומגה 3 ו-6 בעלות חשיבות לבריאות וליופי העור והפרווה ומפחיתות את הסיכוי דלקות עור. יש לציין כי האלרגיה יכולה לנבוע מגורמים אחרים ולא רק מהמזון אך ניתן לבדוק זאת על ידי החלפת מזונו של הכלב במזון רפואי. 
סימפטומים שכיחים: בעיות בעור, אלרגיות, רגישות לאוכל, דלקות חוזרות באוזניים, גירודיים ואדמומיות בחלק התחתון של הגוף, בעיות במערכת העיכול.
רויאל קנין Royal Canin –  היפואלרגני  Hypoallergenic, סנסטיביטי Sensitivity
הילס Hill's – D/D, Z/D
פיורינה Purina – HA, DRM
יוקנובה Eukanuba –  דרמטוזיס
 
 
מזון רפואי לכלבים הסובלים מבעיות בשלד ובמפרקים
אבחנה וטיפול: מיועד לכלבים הסובלים מבעיות בשלד ובמפרקים אשר נגרמים מגורמים שונים כגון: גיל, משקל עודף, מומים. המטרה של מזון זה היא לשמר את הסחוס הקיים במפרקים הנשחקים ולהאט את ההחמרה במצב המפרקים תוך ניסיון לשמור על איכות חיים טובה ככל הניתן לכלב. המזון מכיל אומגה 3 ויחס נכון עם אומגה 6 על מנת להפחית את התהליך הדלקתי במפרק תוך שמירה על תנועתיות חלקה. 
סימפטומים שכיחים: קושי בתנועה, קושי בקימה ממנוחה, כאב
רויאל קנין Royal Canin –  mobility support
הילס Hill's – J/D (קיים מזון רגיל ודיאטטי עבור כלבים עם עודף משקל)
פיורינה Purina –  JM
יוקנובה Eukanuba –  ג'וינט מוביליטי Joint Mobility
 
מזון רפואי לכלבים הסובלים מבעיות בשיניים ובחניכיים
אבחנה וטיפול: מיועד לכלבים הסובלים מבעיות שיניים וחניכיים כגון אבן שן ודלקות חניכיים. הגודל המרקם והצורה של הכופתיות מאפשר פעילות שחיקה של דופן השן ופרוק של אבן ומכילה חומרים המגבירים את ההגנה על השיניים תוך מניעת דלקות והיוצרות אבן. בעיות אלה שכיחים במיוחד בגזעי השעשוע למיניהם כגון:שי-צו,פקינז,פינצ'ר וכו' בגזעים אלו היוצרות אבן ובעיות חניכיים עלולות להופיע בגיל צעיר יחסית. בגזעים אחרים התהליך עלול להיווצר בגיל מבוגר יותר ומצריך התייחסות בהתאם. המזון הרפואי הוא בעל יעילות מוכחת קלינית בהפחתת פלאק והפחתת בניית אבן שן בחלל הפה הוא מסייע בהפחתת ריח נשימה לא נעים.
סימפטומים שכיחים: נסיגת חניכיים, איבוד שיניים, דימום מהפה, אבן שן, ריח רע מהפה.
רויאל קנין Royal Canin –  דנטל Dental
הילס Hill's –  T/D      
 
מזון רפואי לכלבים הסובלים מבעיות במערכת העיכול
אבחנה: מיועד לכלבים הסובלים מבעיות במערכת העיכול ובכבד. דיאטה בעלת רמות שומן נמוכות יותר, בעל רמת נעכלות ורמה אנרגתית גבוהה יותר המאפשרים הורדה של העומס והקלה על מערכת העיכול.
סימפטומים שכיחים: עצירות, דם בצואה, איבוד משקל, שילשולים.
רויאל קנין Royal Canin –  אינטסטינל intestinal
הילס Hill's –  I/D
פיורינה Purina –  DCO, EN
יוקנובה Eukanuba –  אינטסטינל  Intestinal           
פרופלן,פרופלאן,רויאל קנין,יוקנובה,דוגלי,בונזו,דוג צאו,קנין קוויאר,פרופלאן,רויאל קנין,בלקווד,בלקנדו,דוג פרופומנס,פרימייר קלאב,GO,גו,לינדו,טופ ראנר,ספרינט,פט צויס,פט צויס סלמון,פרוסירייס,פריסקיז,פרופלן,פרופלאן,רויאל קנין,יוקנובה,דוגלי,בונזו,דוג צאו,קנין קוויאר,פרופלאן,רויאל קנין,בלקווד,בלקנדו,דוג פרופומנס,פרימייר קלאב,GO,גו,לינדו,טופ ראנר,ספרינט,פט צויס,פט צויס סלמון,פרוסירייס,פריסקיז,
 
 
 
 
 
בלחבר שלי אוכל לכלבים,מזון לכלבים,אוכל לחתולים,מזון לחתולים,כלבים,חתולים,פרופלן,יוקונובה,רויאל קנין,אלווה,קלאן,בלקנדו,סאמיט,פט צויס,מזרנים,מיטות לכלב,חטיפים לכלב,משחקים לכלב,